Jacek Bukowicki

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Europejskiego Instytutu Rozwoju Regionalnego i Lokalnego oraz podyplomowego studium Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako tutor jęz. angielskiego i certyfikowany trener szkoleń warsztatowych. Członek Toastmasters International.
Pierwsze szlify zawodowe zdobywał w biznesie jako specjalista sprzedaży, marketingu i negocjacji międzynarodowych kontraktów handlowych. Uczestniczył we wdrażaniu pionierskich w Polsce internetowych systemów rezerwacyjnych w branży hotelarskiej, wspólnie z Onet.pl, WP.pl, Interia.pl oraz wiodącymi zagranicznymi systemami rezerwacji online. Swój pierwszy e-biznes rozkręcał, gdy jeszcze nie mówiło się w Polsce o startupach.
W PARP zajmuje się projektowaniem i merytoryczną realizacją programów i usług wspierających rozwój startupów i ekosystemu startupowego w Polsce. Pełni funkcję opiekuna programowego (program manager) akceleratorów ScaleUp i Poland Prize. Od 2020 r. certyfikowany międzynarodowy mentor startupowy.